Oddziały
Mniej łózek covidowych i powrót do zabiegów planowych PDF Drukuj Email

 

Do 118 zmniejszyła się liczba łózek tzw. cowidowych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu. 10 maja w całym szpitalu wracają zabiegi planowe, dwa oddziały już przyjmują pacjentów bez potwierdzonego wirusa SARS-CoV-2. Zabiegi w trybie planowym wykonują zespoły Oddziału Chirurgii Naczyniowej i Oddziału Okulistyki.

 

Mamy pełne obłożenie – mówi Janusz Kuśmierz, kierownik Oddziału Chirurgii Naczyniowej. Kontaktujemy się z pacjentami zapisanymi w kolejkę i ustalamy nowe terminy zabiegów. Z miejsc covidowych uwolniony został Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Na razie w trybie ostrym operacje wykonuje Oddział Neurochirurgii i Traumatologii. Od 10 maja będzie mógł to robić w trybie planowym, podobnie jak Oddział Ortopedii i Chirurgii Ogólnej.

 

Nadal jednak w bytomskiej Czwórce leczeni są pacjenci z COVID-19. Na Oddziale Psychiatrii, gdzie znajdują się 34 miejsca dla zakażonych pacjentów (III poziom zabezpieczenie szpitalnego) i Oddziale Pulmonologii, gdzie jest 50 miejsc (II poziom). Szpital dysponuje również 34 miejscami obserwacyjnymi (I poziom zabezpieczenia szpitalnego). Niewykluczone, że w ciągu najbliższych dni liczba łózek covidowych będzie jeszcze mniejsza.

 

Przypomnijmy, że w szczytowym momencie trzeciej fali pandemii koronawirusa, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu w całości przekształcony został w placówkę dla pacjentów z COVID-19. Dysponował 212 miejscami na wszystkich poziomach zabezpieczenia szpitalnego.

 

 

(4.05.2021)