Oddziały
Darczyńcy wspierają chorych Oddziału Onkologii Klinicznej PDF Drukuj Email

Bardzo dziękuję darczyńcom, którzy wsparli w czasie świąt Oddział Onkologii Klinicznej i obdarowali chorych wspaniałymi prezentami i uśmiechem – mówi dr hab. n. med. Ewa Nowakowska-Zajdel, kierownik Oddziału Onkologii Klinicznej WSS nr 4 w Bytomiu. Jak co roku akcję ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" zorganizowała Izabela Tarasewicz, była pacjentka oddziału, zarazem członkini stowarzyszenia Kolorowe Damy, która swoim zaangażowaniem i sercem potrafi zjednać wiele osób, nawet w tak trudnych czasach pandemii.

 

Izabela Tarasewicz od kilku lat organizuje wsparcie dla chorych onkologicznych, często zagląda na oddział jako wolontariuszka. Wspiera słucha i obdarza uśmiechem. Takie wsparcie jest w terapii niezwykle ważne – podkreśla dr Nowakowska-Zajdel. Choroba to czas, kiedy wielu chorych traci wiarę w siebie, zaczyna unikać kontaktu z ludźmi. Świąteczne odwiedziny pozwalają zmienić tę perspektywę, relacje międzyludzkie stają się bardziej otwarte, chorzy obdarzeni uśmiechem i dobrem, tym samym nagradzają siebie samych i innych, pomimo trudnych chwil związanych z leczeniem, niepomyślnym rokowaniem i ogólnym osłabieniem.

 

Warto podkreślić, że Kolorowe Damy przez cały rok prowadzą zbiórki, współpracują z różnymi firmami. Szczegółowych informacji na temat oczekiwanych form pomocy udziela Izabela Tarasewicz pod nr tel.: 694 052 429.

 

Do Kolorowych Dam dołączyli:

  • państwo Sabina i Bogdan Danielowie z Rudy Śląskiej,
  • firma Promus z Rudy Śląskiej,
  • Pracownia Fryzur I. Zachariasz z Rudy Śląskiej,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Rudzie Śląskiej,
  • Miejskie Przedszkole nr 4 w Rudzie Śląskiej.