Kartki dla pacjentów z Oddziału Onkogii (11.04.2020) PDF Drukuj Email

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rudzie Śląskiej składają życzenia pacjentom z Oddziału Onkologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Tym razem kartki nie dotarły do adresatów osobiście, a za pośrednictwem internetu. Malowania kartek okolicznościowych to tradycja wynikająca ze współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Kolorowe Damy.

Ma ona uwrażliwić młodych ludzi na cierpienie i potrzeby innych, zwłaszcza pacjentów po chemioterapii. Kartki od najmłodszych dołączane są zazwyczaj do prezentów od Stowarzyszenia Kolorowe Damy. Tworzą je panie, które same zmagały się z chorobą nowotworową. Wiedząc o tym, jak ważny w tym czasie jest wygląd, zwłaszcza dla pań, robią zbiórkę kosmetyków, a później paczki świąteczne. Przed każdymi świętami prezenty trafiają na oddział onkologiczny. Niestety, w tym roku, ze względu na bezpieczeństwo pacjentów musiałyśmy przełożyć naszą wizytę – mówi Izabela Tarasiewicz, członkini Stowarzyszenia Kolorowe Damy. Przyjdziemy z prezentami, jak tylko będzie to możliwe – zapewnia.

Więcej kartek zobaczysz tutaj