Kartka dla medyka – przedszkolaki w akcji (2.04.2020) PDF Drukuj Email

Kartka dla medyka – pod takim hasłem trwa ogólnopolska akcja w ramach której przedszkolaki rysują kartki dla pracowników służby zdrowia. Do akcji przyłączyło się Przedszkole Miejskie nr 12.

Technika dowolna, dzieci malowały to, co chcą przekazać medykom w tym trudnym czasie. „Misie”,  „Biedronki” i „Zajączki” chwyciły za kredki i pędzle i tak oto, w ramach nauczania zdalnego powstały kartki, którym dzieci chcą przekazać pracownikom służby zdrowia, że myślą o nich.

Wiedzą, że praca lekarza jest bardzo ważna – mówi Joanna Budziszewska, przedszkolanka. W ramach zajęć miały okazję już spotkać się z lekarzem (jednym z rodziców) i spytać, na czym polegają codzienne obowiązki medyków. Takie spotkania, a także spontaniczne akcje, jak Kartka dla medyka, to okazja, by uczyć szacunku do zawodów medycznych już od najmłodszych lat – dodaje Joanna Budziszewska.

więcej zdjęć zobaczysz tutaj