Przyłbice ochronne od Politechniki Ślaskiej (26.03.20202) PDF Drukuj Email

12 ochronnych przyłbic przekazał prof. Marek Gzik, dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej drowi Jerzemu Pieniążkowi, dyrektorowi Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Przyłbice od razu trafiły do Izby Przyjęć i Pracowni Tomografii Komputerowej, gdzie non stop obsługiwani są pacjenci.

Jak podkreśla Marek Gzik, zapotrzebowanie na przyłbice jest ogromne, ale ich druk to proces długotrwały. Druk jednego egzemplarza trwa ok. 6 godzin. Przyłbice powstają w laboratorium Katerdy Biomechatroniki, a nad ich produkcją czuwa zespół w składzie: Sławomir Suchoń, Michał Burkacki, Wojciech Kajzer, Grzegorz Gruszka, Marek Ples, Miłosz Chrzan.