Odzież ochronna od firmy Hebda PDF Drukuj Email

Odzież ochronną dla personelu (o wartości 4 tys. zł) przekazał firma Hebda z Tylmanowej Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu nr 4 w Bytomiu. W zestawie znalazły się: kombinezony, maski, rękawiczki jednorazowe, gogle, fartuchy, czepki oraz płyn antybakteryjny. Choć firma Hebda zajmuje się na co dzień usługami budowlanymi, jej właściciel Paweł Hebda, zdecydował się wesprzeć placówkę medyczną produktami, które w dobie epidemii koronawirusą są na rynku towarem deficytowym.

Inicjatywy w ramach społecznej odpowiedzialność biznesu bardzo cieszą – mówi Jerzy Pieniążek, dyrektor WSS nr 4. Odzież ochronna jest nam w tej chwili bardzo potrzebna.

To nie pierwszy raz, kiedy firma Hebda wspiera lokalną społeczność Bytomia. Jej właściciel dofinansowuje m.in. szkolne festyny czy rehabilitację niepełnosprawnych braci z zespołem wad wrodzonych. Inwestycją, jaką Hebda zrealizowała w ostatnim czasie w Bytomiu, jest likwidacja azbestu i termomodernizacja budynków przy ul. Olimpijskiej 1-37, zarządzanych przez Górniczą Spółdzielnię Mieszkaniową. To dzięki prezesowi spółdzielni, Markowi Stalmachowi, odzież ochronna trafiła do naszego szpitala.